Firma EMH > Silnoproud > Hliníkové topné rohože pro temperaci plovoucích podlah

Hliníkové topné rohože pro temperaci plovoucích podlah

Hliníkové topné rohože
Topné hliníkové rohože jsou tvořeny topným kabelem, který je v odpovídající rozteči fixován na hliníkovou vrstvu.

Ta zaručuje rovnoměrné plošné předávání tepla. Tato rohož je proto vhodná pro temperování plovoucích podlah. Při podlahovém temperování je topná rohož uložena těsně pod podlahovou krytinou s cílem co nejrychleji dosáhnou požadovanou komfortní teplotu povrchu. Má výkon 80 W/SQM. Topné rohože se dodávají v provedení s jedním napájecím koncem (dvoužilové) i jako jednožilové. Všechny topné hliníkové rohože umožňují připojení ochranného vodiče.

 

Hliníkové topné rohože pro temperaci plovoucích podlah

Hliníková folieTopná hliníková rohož aluMAT (8) je při instalaci pro temperování plovoucí podlahy položena suchou cestou na izolační podložku (6) - tato plní funkci kročejové a tepelné izolace. Plovoucí podlaha (9) se klade přímo na hliníkovou rohož.

Provedení je s pevnou instalační šířkou (aluMAT 2LF FS): topná hliníková rohož se klade v jednotlivých pásech s pevnou šířkou 60 cm. Pásy se kladou vedle sebe až do dosažení požadované šířky pokládky.

Provedení klasická topná rohož (aluMAT 1LF): ta se klade jako klasická rohož, je v jednožilovém provedení.

V místech, kde není v půdoryse nainstalovaná hliníková rohož, je nutno plochu dorovnat vyrovnávací tkaninou. Napájecí konce se svedou paralelně do napájecí instalační krabice. V případě instalace ve vlhkém prostředí je nutno využít konektor na rohoži pro připojení ochranného vodiče.

 

Hliníková topná rohož s pevnou instalační šířkou

Hliníková fólieElektrická topná hliníková rohož aluMAT ve dvoužilovém provedení, měrný výkon 80 W/SQM, jeden napájecí konec rohože s délkou 4m, tloušťka rohože cca 2 mm, použití: pro temperování plovoucích podlah.

 

 

  • topná rohož je konstruována jako meandrovitě upevněný topný vodič na textilní nosné síti s vrchní hliníkovou folií s pevnou instalační šířkou 60 cm (aktivní šířka 50 cm)
  • vysoce kvalitní izolace topného vodiče z teflonu
  • možnost ochranného opletení umožňuje její instalaci ve vlhkých prostorách (koupelny apod.)
  • el. připojení: 230 V, rozteč mezi smyčkami 5,0 cm
     

Jednožilová topná hliníková rohož

Hliníková folieElektrická topná hliníková rohož aluMAT v jednožilovém provedení, měrný výkon 80 W/SQM, dva napájecí konec rohože s délkou 4m, tloušťka rohože cca 2 mm, použití: pro temperování plovoucích podlah.

 

 

 

  • topná rohož je konstruována jako klasická rohož s meandrovitě upevněným topným vodičem na textilní nosné síti s vrchní hliníkovou folií
  • vysoce kvalitní izolace topného vodiče z teflonu
  • možnost ochranného opletení umožňuje její instalaci ve vlhkých prostorách (koupelny apod.)
  • el. připojení: 230 V, rozteč mezi smyčkami 5,0 cm
π