Firma EMH > Silnoproud > Elektrické topné kabely

Elektrické topné kabely

Topné kabelyJsou dodávány jako samostatné topné smyčky nebo s integrovaným termostatem. Samostatné topné kabely jsou v dvoužilovém provedení, tzn. s jedním napájecím koncem a výkonem 10, 17 a 30 W/m. Podle použitého výkonu je lze využít pro temperování potrubí, ochranu okapů a venkovních ploch i pro podlahové vytápění. Pro správnou funkci je nutné je doplnit příslušným regulačním prvkem.

Kabely s integrovaným termostatem jsou určeny pro ochranu potrubí proti zamrznutí

Samostatné topné kabely

Univerzální topné kabely řady uniKABEL jsou konstruovány ve dvoužilovém provedení tzn. s jedním napájecím koncem. Toto usnadňuje montáž, není nutné se vracet s koncem kabelu zpět do napájecího bodu. K dispozici je výkonová škála 10, 17 a 30 W/m a spektrum délek od 10 do 150 m. To umožňuje zvolit topný prvek přesně podle požadavku aplikace. V praxi se používají pro podlahové vytápění a ochranu okapů, potrubí a venkovních ploch proti zamrznutí
 

Univerzální dvoužilové topné kabely s výkonem 10 W/m

Elektrický topný kabel uniKABEL ve dvoužilovém provedení, měrný výkon 10 W/m, použití: podlahové vytápění, ochrana potrubí. 

Univerzální dvoužilové topné kabely s výkonem 17 W/m

Elektrický topný kabel uniKABEL ve dvoužilovém provedení, měrný výkon 17 W/m, použití: podlahové vytápění, ochrana okapů.

EPB dvoužilový topný kabel s výkonem 18 W/m

Kabel se speciální konstrukcí pro zvýšenou ochranu před nebezpečným dotykovým napětím. Dodatečné druhé opletení pro přímé připojení na potencionální svorkovnici. Dvoužilové provedení. Výkon 18 W/m. Použití pro ochranu 

Univerzální dvoužilové topné kabely s výkonem 30 W/m

Elektrický topný kabel uniKABEL ve dvoužilovém provedení, měrný výkon 30 W/m, použití: ochrana okapů a venkovních ploch .

EPB dvoužilový topný kabel s výkonem 30 W/m

Kabel se speciální konstrukcí pro zvýšenou ochranu před nebezpečným dotykovým napětím. Dodatečné druhé opletení pro přímé připojení na potencionální svorkovnici. Dvoužilové provedení. Výkon 30 W/m. Použití pro ochranu okapů a venkovních ploch.

 

Topný kabel s termostatem pro temperaci potrubí

Topný kabel s termostatem
Potrubí proti zamrznutí lze chránit pomocí topného kabelu s vestavěným termostatem defrostKABEL. Ten se skládá z odporového topného kabelu s výkonem 17 W/m s termostatem a napájecího konce s délkou 3m, který je zakončen připojovací zástrčkou. Kabel je určen pro rychlé vyřešení temperování potrubí do průměru 38 mm. defrostKABELse upevňuje pomocí AL lepící pásky. Potrubí společně s kabelem je nutno izolovat tepelnou izolací.

 

π